Land Rover Range Rover Sport, Maastoauto, Automaattinen
3,0 SDV6 HSE, **Korko alk. 1,99% / Aut AC / Adapt. Cruise / Nahat / Panorama / Meridian / Ilmajousitus / Kamera**
Esittely ja varustelu Land Rover Range Rover Sport, vm. 2014
27900 €
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ajotietokone
- Audio-liitäntä
- Avaimeton käynnistys
- Adaptiiviset ajovalot
- Bluetooth
- Isofix-valmius
- Ilmastointi: Automaattinen
- Ilmastoidut istuimet
- Ilmajouset
- Kaadettavat takaistuimet
- Kahdet renkaat
- Kattoluukku: Panoraama
- Keskuslukitus: Avaimeton
- Kevytmetallivanteet
- Käynnistyksenesto
- Luistonestojärjestelmä
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävä tuulilasi
- Monitoimiohjauspyörä
- Mäkilähtöavustin
- Nahkaverhoilu
- Peruutuskamera: Kamera takana
- Rengaspainevalvonta -järjestelmä
- Sadetunnistin
- Pysäköintitutka
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- Sähköpeilit
- Äänentoistojärjestelmä
- Vakionopeudensäädin: Mukautuva
- Xenon-ajovalot
- USB
- Sähkötoiminen takaluukku
- Turbo
- Turvatyynyt
- Sähkösäätöiset istuimet: Muistilla
- Ohjaustehostin
- Penkinlämmittimet
Laatuautot.fi Lohja
ma-pe: 10.00-18.00, la: 10.00-14:00
Muina aikoina avoinna sopimuksen mukaan!
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2014 |
| Mittarilukema | 233000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 215 kW / 288 hp |
| Huippunopeus | 222 km/h |
| Iskutilavuus | 2993 cm3 |
| Keskikulutus | 7.5 l/100km |
| Co2-päästöt | 199 g/100km |
| Edellinen katsastus | 14.4.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 3500 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 3000 kg |
| Ovien lkm | 5 |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteritunnus | JKL-811 |
Rahoitusesimerkki
27900
349
15
6.99
299
