Mercedes-Benz GLK, Maastoauto, Automaattinen
250 CDI BE 4Matic A 150 kW AMG, **Korko alk. 1,99% / Aut AC / Cruise / ILS / Nahat / Kattokaiteet**
Esittely ja varustelu Mercedes-Benz GLK, vm. 2011
18890 €
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ajotietokone
- Audio-liitäntä
- Bluetooth
- Kaadettavat takaistuimet
- Kahdet renkaat
- Ilmastointi: Automaattinen
- Isofix-valmius
- Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
- Kevytmetallivanteet
- Käynnistyksenesto
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Luistonestojärjestelmä
- Monitoimiohjauspyörä
- Mäkilähtöavustin
- Nahkaverhoilu
- Navigointijärjestelmä
- Ohjaustehostin
- Sähköpeilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- Vakionopeudensäädin: Perinteinen
- Äänentoistojärjestelmä
- Turbo
- Turvatyynyt
- Urheilullinen alusta
- Xenon-ajovalot
Laatuautot.fi Lohja
ma-pe: 10.00-18.00, la: 10.00-14:00
Muina aikoina avoinna sopimuksen mukaan!
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2011 |
| Mittarilukema | 184000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 150 kW / 201 hp |
| Kiihtyvyys 0–100km/h | 7.9 s |
| Huippunopeus | 213 km/h |
| Iskutilavuus | 2143 cm3 |
| Keskikulutus | 6.5 l/100km |
| Co2-päästöt | 168 g/100km |
| Edellinen katsastus | 19.3.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2450 kg |
| Ovien lkm | 5 |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Valkoinen |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteritunnus | ETP-847 |
Rahoitusesimerkki
18890
349
15
6.99
299
