Volvo S80, Porrasperä, Automaattinen
D4 Classic Business A, **Korko alk. 1,99% / Aut AC / Cruise / Nahat / Navi / Lisälämmitin / Keyless / Suomi-auto**
Esittely ja varustelu Volvo S80, vm. 2015
14900 €
- Audio-liitäntä
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ajotietokone
- Avaimeton käynnistys
- Bluetooth
- Isofix-valmius
- Ilmastointi: Automaattinen
- Kaadettavat takaistuimet
- Kahdet renkaat
- Keskuslukitus: Avaimeton
- Kevytmetallivanteet
- Käynnistyksenesto
- Luistonestojärjestelmä
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Nahkaverhoilu
- Navigointijärjestelmä
- Mäkilähtöavustin
- Monitoimiohjauspyörä
- Ohjaustehostin
- Penkinlämmittimet
- Pysäköintitutka
- Sadetunnistin
- Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
- Turbo
- Turvatyynyt
- Vakionopeudensäädin: Perinteinen
- Xenon-ajovalot
- Äänentoistojärjestelmä
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- Sähköpeilit
Laatuautot.fi Lohja
ma-pe: 10.00-18.00, la: 10.00-14:00
Muina aikoina avoinna sopimuksen mukaan!
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Porrasperä |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2015 |
| Mittarilukema | 240000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 133 kW / 178 hp |
| Kiihtyvyys 0–100km/h | 8.4 s |
| Huippunopeus | 225 km/h |
| Iskutilavuus | 1969 cm3 |
| Keskikulutus | 4.3 l/100km |
| Co2-päästöt | 113 g/100km |
| Edellinen katsastus | 21.4.2026 |
| Vetokyky jarruilla | 1800 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2230 kg |
| Ovien lkm | 4 |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Musta |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteritunnus | FLS-834 |
Rahoitusesimerkki
14900
349
15
6.99
299
