Volvo XC60, Maastoauto, Automaattinen
D3 AWD Summum A 158 kW, **Korko alk. 1,99% / Aut AC / Adapt. Cruise / BLIS / Nahat / Koukku / Tutkat / Lisälämmitin**
Esittely ja varustelu Volvo XC60, vm. 2012
13650 €
- Audio-liitäntä
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ajotietokone
- Avaimeton käynnistys
- Bluetooth
- Kaadettavat takaistuimet
- Ilmastointi: Automaattinen
- Kahdet renkaat
- Kaistavahti
- Isofix-valmius
- Katveavustin
- Keskuslukitus: Kaukosäätöinen
- Kevytmetallivanteet
- Käynnistyksenesto
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Luistonestojärjestelmä
- Monitoimiohjauspyörä
- Mäkilähtöavustin
- Nahkaverhoilu
- Ohjaustehostin
- Penkinlämmittimet
- Polttoaine- / akkukäyttöinen lisälämmitin
- Sisätilanpistoke
- Pysäköintitutka
- Sadetunnistin
- Sähköpeilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- Turbo
- Turvatyynyt
- Vakionopeudensäädin: Mukautuva
- Vetokoukku
- Xenon-ajovalot
- Äänentoistojärjestelmä
Laatuautot.fi Lohja
ma-pe: 10.00-18.00, la: 10.00-14:00
Muina aikoina avoinna sopimuksen mukaan!
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Maastoauto |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2012 |
| Mittarilukema | 245000 km |
| Vaihteisto | Automaattinen |
| Vetotapa | Neliveto |
| Teho | 158 kW / 212 hp |
| Kiihtyvyys 0–100km/h | 10.5 s |
| Huippunopeus | 190 km/h |
| Iskutilavuus | 2400 cm3 |
| Keskikulutus | 6.8 l/100km |
| Co2-päästöt | 179 g/100km |
| Edellinen katsastus | 3.9.2025 |
| Vetokyky jarruilla | 2000 kg |
| Vetokyky jarruitta | 750 kg |
| Kokonaismassa | 2505 kg |
| Ovien lkm | 4 |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Harmaa |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteritunnus | LZT-880 |
Rahoitusesimerkki
13650
349
15
6.99
299
